Milostivé léto pomáhá všem, kdo dluží státu a jsou kvůli tomu v exekuci
11. listopadu 2021 Z naší Charity

Milostivé léto pomáhá všem, kdo dluží státu a jsou kvůli tomu v exekuci

Na počátku července se podařilo dovést po více než dvou letech do finále velkou novelu exekučního řádu. Zákonodárci tak schválili největší změny v exekucích u nás za posledních dvacet let. S pomocí dlužníkům se můžete obrátit na Občanskou poradnu Farní charity Chrudim

Pozitivních změn, které hájí práva seriózních věřitelů a pomáhají zodpovědným dlužníkům, je celá řada. Tou nejaktuálnější nabídkou je využití lidoveckého „milostivého léta“, jež nabízí řešení všem, kteří jsou dnes v exekuci s dluhem vůči státu či státním organizacím.

Jde ale o úpravu pouze jednorázovou, která nabyla účinnosti 28. října. Od tohoto data běží 90 denní lhůta a tato nabídka dobrodiní ze strany státu skončí 28. ledna 2022 a nebude se opakovat.

Lidem, kteří se dostali kvůli dluhům u státních institucí do exekuce, budou odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále vůči veřejným institucím při splnění níže uvedených podmínek. Veřejnoprávní institucí může být např. obec, zdravotní pojišťovna, nemocnice, dopravní podnik, technické služby obcí a měst nebo ČEZ. Dlužníkovi, který se nachází v exekuci vymáhané soudním exekutorem a zaplatí jistinu dluhu (původní dluh) a 908 Kč (poplatek na náklady spojené s ukončením exekuce + DPH), bude zbytek dluhu odpuštěn.

Vedoucí občanské poradny Iveta Bakešová k probíhající akci doplňuje: Občanská poradna Farní charity Chrudim poskytuje pomoc osobám v tíživých životních situacích. Mnozí přicházejí právě s finančními problémy, které ještě více prohloubila koronavirová krize. Díky Milostivému létu teď mohou dostat šanci se z dluhů dostat.“

Se sepsáním žádosti a dalšími náležitostmi Vám bezplatně a anonymně pomůže Občanská poradna Farní charity Chrudim (sídlící na adrese Školní náměstí 56, Chrudim), kterou můžete navštívit osobně nebo ji kontaktovat na telefonním čísle 469 319 700.