Farní charita Chrudim nově pomáhá s testováním veřejnosti
4. května 2021 Z naší Charity

Farní charita Chrudim nově pomáhá s testováním veřejnosti

Farní charita Chrudim, na základě usnesení vlády o nutnosti dokládat při návštěvě kadeřnictví, manikúry, pedikúry, kosmetického salonu, masáží a dalších služeb negativní test na Covid-19, rozhodla pro tyto účely zřídit nové testovací místo, které je v provozu od 3. 5. 2021 každý pátek v odpoledních hodinách.

Ředitel Farní charity Chrudim Roman Pešek ke zřízení testovacího místa uvedl: „S testováním na Covid-19 má Farní charita Chrudim bohaté zkušenosti. Kromě vlastních zaměstnanců pravidelně testujeme také v dalších organizacích. Věřím, že i díky profesionálně provedenému testu našimi zdravotními sestrami přímo v centru Chrudimi, přispějeme k bezpečnému využívání nově otevřených služeb.“

Antigenní testování probíhá každý pátek v odpoledních hodinách mezi 14. – 17. hodinou na adrese: Školní náměstí 56, Chrudim (na faře v prostorech Občanské poradny).

Do 15 minut po odběru obdržíte potvrzení o výsledku testu.

Na test je potřeba se předem objednat na telefonním čísle 704 675 406, aby se zabránilo dlouhým frontám. Vaše objednávky přijímáme v pracovní dny mezi 8. – 15. hodinou. K objednání si prosím připravte rodné číslo, název pojišťovny a trvalé bydliště, kvůli povinné evidenci na hygienu a pro pojišťovnu.

Vrchní sestra Farní charity Chrudim Barbora Vorlická upřesňuje: „K bezpečnému odběru přispívá kromě pečlivého dodržování hygienických zásad ze strany našich zdravotních sester, také umístění přístroje na dezinfekci vzduchu. Test včetně potvrzení je zdarma, naše služby jsou hrazené ze zdravotního pojištění. Při čekání na odběr prosíme o používání ochrany dýchacích cest a dodržování předepsaných rozestupů.“

  Informace ke stažení

Rozhovor s panem ředitelem Bc. Romanem Peškem a vrchní sestrou Bc. Barborou Vorlickou pro Český rozhlas Pardubice:

 

Bc. Michaela Horníčková
704 600 295